Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi na letných festivaloch 2016

Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi na letných festivaloch 2016

Pomaly sa začína sezóna letných festivalov pod holým nebom a na cesty po Európe sa chystá aj známe bluesové duo Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi. V nasledujúcich mesiacoch ho budú počuť návštevníci festivalov nielen na Slovensku ale aj v šiestich európskych krajinách, kde toto „duo, ktoré znie ako celá kapela“, ako ho pred časom nazvali v Nemecku (Blues Duo, das wie eine ganze Band klingt!), ponúkne svoju dynamickú zmes originálnych skladieb i verzií bluesových štandardov.


Dvojica propagátorov rezofonických gitár odštartuje svoje letné „Bluesnenie“  v sobotu špeciálnym koncertom na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch počas podujatia s názvom Fiva World Rally Slovakia 2016 (11.6.2016), svetovej prehliadky historických vozidiel spojenej s jazdou a výstavami historických automobilových a motocyklových veteránov. O týždeň neskôr ich čaká Bluesový festival v poľskom Przeworsku (18.6.2016), na ktorý dostali znova pozvánku po úspešnom hosťovaní v minulom roku. 24. júna sa duo presunie do Čiech, kde vystúpi na bluesovom pódiu známeho festivalu Valašský špalíček (24.6.2016) vo Valašskom Meziříčí a o deň neskôr Ľuboš Beňa predstaví svoj nový Slovak Blues Project s mladučkou speváčkou a gitaristkou Barborou Černou, gitaristom Palom Hrnčírikom a hosťujúcim Bonzom Radványim na Festivale minipivovarov v Břeclavi (25.6.2016).

Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi na letných festivaloch 2016

V posledný júnový piatok sa presunú ešte viac na západ, až do nemeckého mesta Vöhringen (31.6.2016). Kde odohrajú klubový koncert a v prvú júlovú sobotu budú hosťovať na medzinárodnom festivale Summerblues Basel (1.7.2016) vo švajčiarskom Bazileji. Potom ich čaká prestup z kolies na krídla, lebo ďalší víkend letia do Ruska (9.- 10.7.2016), aby tam podobne ako pred rokom zahrali na festivale s názvom Jazz na rieke Moskva a k tomu pridali aj ďalšie vystúpenie v Jam Club Moscow v samom centre Moskvy.

Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi na letných festivaloch 2016

Po návrate z Ruska ich čaká znova Poľsko a známy open air festival Lauba pelna bluesa čiže Front Porch Blues (22.- 23.7.2016) v Chorzówe, kde vystúpi aj Slovak Blues Project.

Bluesové kolesá sa budú krútiť aj v auguste, keď duo Beňa & Radványi vycestuje do najpopulárnejšej destinácie slovenských dovolenkárov, do Chorvátska. Tam spolu s množstvom amerických, anglických, talianskych a samozrejme domácich bluesmenov budú súčasťou lákavého programu medzinárodného Kastav Blues Festivalu (5.8.2016) neďaleko Rijeky, ktorý sa považuje za najväčší bluesový festival v krajine. Hneď na druhý deň odohrajú festival International Blues Music Day (6.8.2016) v chorvátskom Splite.

Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi na letných festivaloch 2016

Po návrate domov duo vystúpi so svojim programom o rezofonických gitarách a ich vynálezcovi na najväčšom slovenskom country festivale Country Lodenica (25.8.2016) v Piešťanoch a svoju letnú bluesovú anabázu uzavrie v poslednú augustovú sobotu v rodisku Ľuboša Beňu, v Skalici, kde Ľuboš na špeciálnom koncerte spoločne so Slovak Blues Projektom a s celým radom hostí zo zahraničia oslávi ako organizátor i účinkujúci 15. výročie veľmi úspešného cyklu festivalových koncertov s názvom Hudba v Meste (27.8.2016).

Bluesmusic.sk