Nový album Beňa & Radványi: Slovak Blues Project

Album Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi - Slovak Blues Project

Takmer po piatich rokoch vydávajú slovenskí bluesmani Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi ďalší spoločný štúdiový album. Nesie názov Slovak Blues Project a ponúka nielen tradičné. ale i moderné formy amerického bluesu. Jedenásť skladieb, z toho 6 vlastných a 5 prevzatých v originálnych úpravách, je aktuálnou vizitkou tohto v súčasnosti najhranejšieho slovenského bluesového dua, ktoré hosťuje na hudobných festivaloch po celej Európe.

Novinku nahrali síce v štúdiu, ale v podstate naživo, aby tak zachovali energiu, ktorou sú známi z ich vystúpení. O dostatočnú pestrosť rytmov, nálad a zvukomalebnosť sa na albume Slovak Blues Project postarali aj hosťujúci hudobníci, takže v jednotlivých skladbách poslucháč môže počuť nielen duo, ale aj trio či celú kapelu. Pokiaľ spevák Bonzo Radványi hrá aj na rezofonickej gitare a ústnej harmonike, Ľuboš Beňa obohatil celkový zvuk o špeciálnu gitaru z kanistra, rezofonickú gitaru, bicie nástroje a basgitaru. Pravdepodobne po prvýkrát sa na Slovensku objavila v bluese gombíková harmonika – heligónka, ktorú bravúrne ovláda Miro Buzrla a rockovým zvukom elektrickej gitary na nový album prispel zasa Paľo Hrnčirík.

O kompletné nahrávanie a finálnu mixáž albumu Slovak Blues Project sa postaral Dušan Souček zo štúdia Indies. Obal navrhla a spracovala Zuzana Pálešová z fotografií Igora Vraňucha. Producentom novinky, ktorá vyšla u hudobného vydavateľstva Indies Happy Trails Records v Brne, je Ľuboš Beňa.

The Slovak Blues Project was founded by a well-known Slovak Bluesman, Ľuboš Beňa, back in 2015. This was in close cooperation with Slovak Bluesman, Peter Bonzo Radványi. This experimental Project combines various generations of Slovak musicians. You will find that this album offers both traditional and modern schools of American blues, as well as our own original compositions. A melting pot of Blues poured into a blender with fresh ingredients.